Siūlome itin platų asortimentą, atliekame daugiau kaip 500 įvairių medicininių tyrimų. Siekdami aukštos kokybės bendradarbiaujame su sertifikuota tyrimų laboratorija MEDICINA PRACTICA LABORATORIJA.
Kraujo tyrimas – labai svarbi informacija vertinant bendrą organizmo sveikatos būklę. Pagal medikų rekomendacijas reikia periodiškai atlikti profilaktinius kraujo tyrimus. Juos rekomenduojama atlikti kas metus, o tam tikrais atvejais (sergant arba turint sveikatos problemų) – ir dažniau. Laboratoriniai tyrimai padeda laiku ir tiksliai diagnozuoti įvairias ligas ankstyvoje stadijoje. Tyrimų rezultatai leidžia ne tik nustatyti ligą, bet ir paskirti tinkamą gydymą.
Tyrimų atsakyme pateikiamas tam tikro organizmo būklės rodiklio (analitės) laboratorinės diagnostikos rezultatas, kuris gali būti per didelis, per mažas arba atitinkantis įprastas normų ribas, kurios nurodomos šalia.
Svarbu: be gydytojo konsultacijos nederėtų sunerimti dėl vieno ar kito rodiklio normos neatitikimo. Tiksliausiai atliktų tyrimų rezultatus įvertins mūsų klinikoje dirbantis ar Jus gydantis gydytojas, kuris atsižvelgs į Jūsų amžių, lytį, sveikatos būklę, ligos istoriją ir kitus faktorius bei pateiks galutinį įvertinimą. Pageidaujant išsamaus tyrimų komentaro gydytojo kabinete, reikalinga išankstinė registracija.
Ką verta žinoti?
- Prieš atlikdami kraujo tyrimus nevalgykite 8–12 valandų. Svarbu prisiminti, kad sultys, kava ir arbata taip pat yra maistas. Prieš tyrimus galima vartoti tik vandenį.
- 1–2 dienas iki tyrimo valgykite mažiau riebaus ir kepto maisto, nevartokite alkoholio, narkotinių medžiagų.
- Nerūkykite 1 valandą iki tyrimo.
- Venkite fizinio krūvio, kaitinimosi saulėje ir streso. Prieš tyrimą pailsėkite 15–20 minučių.
- Kai kurie vaistai gali turėti įtakos kraujo tyrimo rezultatams. Būtinai pasakykite apie vartojamus vaistus savo gydytojui (ir slaugytojai arba registratorei).
- Nerekomenduojama atlikti kraujo tyrimų po rentgenologinių ir ultragarsinių tyrimų, masažo, refleksoterapijos arba fizioterapijos procedūrų, chirurginių intervencijų.
- Daugelio hormonų ir fermentų kiekis įvairiu paros metu gali svyruoti, todėl šiuos tyrimus geriausia atlikti iki 10 valandos ryto, nebent gydytojas nurodytų kitaip.
- Ruošdamiesi atlikti vitamino D tyrimą, nutraukite vitaminų ir papildų vartojimą prieš dvi savaites. Kūdikiams iki vienų metų vitamino D vartojimą reikia nutraukti bent 3 dienos iki tyrimo.
- Tiriantis dėl infekcijų, reikia atsižvelgti į infekcijos raidos stadiją ir imuniteto būklę, todėl dėl tyrimų pasirinkimo pasitarkite su gydytoju. Gavus neigiamą tyrimų rezultatą, iškart negalima teigti, kad nėra infekcijos. Jeigu tyrimo rezultatai priverčia abejoti, tikslinga po 3–5 dienų išsitirti pakartotinai. Geriausia tyrimus dėl infekcinių ligų atlikti praėjus 21 dienai po įtariamo užsikrėtimo, tuomet antikūnų gamyba būna aktyviausia.
Kraujo tyrimai, kuriuos darant reikia būti nevalgius ir negėrus:
- Gliukozė
- Lipidograma
- Visi kepenų fermentai (AST, ALT, ŠG, GGT), visi bilirubinai
- Geležis
- Vitaminas B12
- Išmatų tyrimas
- Bendras šlapimo tyrimas
- Bendras kraujo tyrimas (jei daromas dėl ūmios ligos – gali būti valgęs. Jei profilaktiškai – geriau nevalgius)
Visų kitų tyrimų tikslumui valgis įtakos neturi.