PROFILAKTINĖS IŠTYRIMO PROGRAMOS MOTERIMS
Siūlome rinktis iš trijų profilaktinio ištyrimo programų, kurios gali įspėti apie svarbius organizmo pokyčius. Programos pasirinkimas priklauso nuo moters savijautos, rizikos veiksnių ir asmeninių galimybių.
Pirminę ištyrimo programą moterims sudaro tik patys svarbiausi laboratoriniai tyrimai. Paėmus kraujo atliekama 15 tyrimų – įvertinama skydliaukės, kasos, inkstų veikla, cholesterolio dalių, trigliceridų ir cukraus kiekis.
Vidutinė ištyrimo programa moterims sudaryta iš dažniausiai skiriamų pačių svarbiausių 26 laboratorinių tyrimų. Ištiriama: kraujo ląstelės, šlapimo sudėtis, kepenų fermentai, inkstų funkcijos rodikliai, cholesterolio dalių, trigliceridų ir cukraus kiekis, uždegimo rodiklis, pagrindiniai elektrolitai, skydliaukės hormonai ir vitamino D kiekis.
Išplėstinę ištyrimo programą pasirenka moterys, jaučiančios poreikį išsitirti „visą organizmą“.
Ši programa išsiskiria labai plačiu laboratorinių tyrimų spektru. Ištiriama: kraujo ląstelės, šlapimo sudėtis, kepenų fermentai, inkstų funkcijos rodikliai, kraujo riebalai ir cukrus, uždegimo rodikliai, pagrindiniai elektrolitai, skydliaukės hormonai, vitaminas D. Atliekami ne tik patys svarbiausi ir dažniausiai skiriami laboratoriniai tyrimai, bet ir retesni – įvertinantieji širdies kraujagyslių sistemos būklę, kai kurie vėžiniai žymenys ir kt.
Pirminę ištyrimo programą moterims verta rinktis net ir tuomet, kai jaučiatės puikiai, bent kartą per metus nuo 16–18 metų amžiaus. Išsitirti siūlome išsamiau ne tik profilaktiškai, bet ir pajutus bendrą silpnumą, nepaaiškinamą nuovargį, kitus nekonkrečius sveikatos sutrikimo požymius. Taip pat reikia įvertinti, ar artimi giminaičiai nesirgo (neserga) sunkiomis ligomis, darbo rizikos veiksnius, ilgalaikio streso neigiamą poveikį, didesnę geležies stokos, skydliaukės hormonų gamybos sutrikimo riziką ir kt.
Ypač savo sveikata susirūpinkite sulaukusios menopauzės laikotarpio – sumažėjus estrogenų, įvykus kitiems organizmo pokyčiams gali augti ligų rizika. Taip pat daugiau dėmesio sveikatai skirkite nėštumo, ponėštuminiu laikotarpiais.
Daugiau informacijos apie tyrimus SPAUSKITE ČIA